Krav Maga

 

Jsem certifikovaným instruktorem mezinárodní organizace KRAV MAGA GLOBAL (KMG) a držitelem technického stupně Expert 1.

 

Vedle skupinových lekcí - kurzů pro veřejnost - nabízím i  soukromé lekce pro jednotlivce a malé skupinky, nebo teambuildingové akce.

 

 

CO JE KRAV MAGA ?

 
Systém KRAV MAGA, z hebrejštiny volně překládáno jako „boj zblízka“, je v současné době považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě, což mj. dokazuje přehled jednotek a armád, které tento systém převzaly. Jedná se například o ozbrojené složky státu Izrael a dále třeba americké federální agentury FBI, CIA, DEA a policejní SWAT týmy v několika státech USA, ve Švédsku, Dánsku. Tento systém užívá také francouzská GIGN a belgická armáda a mnoho dalších…
Oficiálně se systém KRAV MAGA začal vyvíjet po 2. světové válce v prostředí, kde Izrael byl již od svého vzniku ve válce se svými sousedy a nemohl si dovolit posílat své nové vojáky na několikaměsíční přípravné kempy. Proto nově založený stát potřeboval systém boje zblízka, který musel být velmi rychle zvládnutelný, snadno zapamatovatelný a zejména velmi efektivní.

Tímto nelehkým úkolem byl pověřen Imi Lichtenfeld (Sde-Or), který zodpovídal za fyzickou přípravu a boj zblízka u všech složek IDF. Po svém odchodu z aktivní služby upravil systém pro policejní účely a civilní použití. Už během Imiho života byl systém dále rozvíjen Eyalem Yanilovem, dlouholetým asistentem Imiho a současným předsedou KMG (Krav Maga Global), a několika hlavními instruktory KMG.

Systém Krav Maga je systém s jedinečným logickým přístupem, snadný na učení a zapamatování, stavěný na přirozených a intuitivních reakcích a snadno použitelný ve stresových situacích. Důležitou částí KM je také ojedinělýproces výuky, propracovaná metodologie a široká škála způsobů tréninků.
Hlavním cílem systému je naučit kohokoliv, nehledě na věk, pohlaví, fyzické schopnosti a zkušenosti, jak se ubránit proti všemožným druhům útoků. Toho je dosahováno především trénováním efektivních technik, agresivity, bojového ducha, povědomí o okolí, vyjednávání a vyhýbání se konfliktním situacím.
Od většiny bojových sportů se systém Krav Maga liší především tím, že zde nejsou žádné katy ani pravidla. Když bojujete o život, tak neexistují žádná omezení, všechno je povoleno.
Systém Krav Maga je rozvíjen ve třech hlavních směrech – armádnípolicejní civilní. Každá z verzí vychází ze stejných základů a principů, avšak jednotlivé taktické postupy a techniky jsou uzpůsobeny výchozím situacím, hrozbám, kterým jednotlivé skupiny uživatelů čelí, a také zakončením, které je u nich upřednostňováno (civilisté – ubránit se a utéct, policie – zpacifikovat a spoutat, armáda – zabít a jít zneškodnit dalšího nepřítele).
Krav Maga má připraven speciální přístup, taktiku, techniky, předměty, cvičení a metody tréninku pro rozdílné sektory : civilisty všech věkových kategorií, ženy i muže, ozbrojené složky, armádní jednotky a oddíly, vězeňskou službu, bezpečnostní agentury, stejně tak i osobní ochranu, tajné služby, protiteroristické jednotky, airmarshal, speciální a zásahové jednotky.
 
 

O KRAV MAGA GLOBAL (KMG) :

 
Od svého vzniku byla KMG největší a nejprofesionálnější Krav Maga organizace na světě. V současné době má pobočky ve více než 40 zemích na všech kontinentech. V roce 2008 se k těmto zemím připojila i Česká republika. Za zmínku také bezesporu stojí, že KMG je jedinou Krav Maga organizací na světě, která je oprávněná izraelským ministerstvem obrany vyučovat systém Krav Maga, oficiální bojový a taktický systém izraelské armády (IDF). Mezi hlavní aktivity federace patří metodická podpora lokálních, popř. policejních či armádních instruktorů v jednotlivých zemích. Děje se tak především prostřednictvím intenzivních kurzů a seminářů, které mají za cíl zvýšit kvalifikaci instruktorů. 
Současným prezidentem KMG je Imiho asistent Eyal Yanilov (nar. 1959), který se tomuto systému věnuje již od roku 1973. Je jediný, kdo obdržel nejvyšší stupeň, jaký kdy Imi udělil (Master level 3/Expert level 8). Od začátku 80. let Eyal školil rozdílné skupiny na různých seminářích a kurzech – od běžných civilistů, přicházejících se naučit sebeobranu, přes vojenské jednotky, policejní oddíly, speciální jednotky, SWAT teamy a další bezpečnostní skupiny po celém světě. Nyní se kromě péče o rozvoj samotného systému Krav Maga specializuje
na zlepšování bojových a celkových dovedností členů těchto elitních jednotek. Pečlivou pozornost věnuje také rozvoji KMG ve světě a také v České republice.
 
 
Více informací naleznete na webových stránkách WWW.KRAV-MAGA.CZ.